Začínáme s vizualizérem

Začínáme s vizualizérem

Potřebujete promítat výukové materiály nebo zobrazovat objekty na velké ploše? Stačí si vybrat to správné vybavení.  

Co je vlastně vizualizér a k čemu slouží? 

Vizualizér je přístroj, který pomocí kamery digitalizuje snímaný obraz a přenáší jej ve vysoké kvalitě do počítače, projektoru nebo LCD panelu. Své uplatnění nachází především jako dokumetová kamera, díky níž můžete na veliké ploše zobrazit stránku učebnice, malý předmět nebo strukturu povrchu.

Něco z historie

Před rozšířením moderních projektorů a interaktivní techniky byl hojně používán tzv. zpětný projektor, který většina z nás zná pod názvem Meotar. Jednalo se o veliké, háklivé a těžké optické přístroje, které sloužily k jednoduchému promítání výukových materiálů pomocí soustavy zrcadel. Principiálně byly Meotary velice omezeny, jelikož fungovaly na principu prosvícení, neboli co dokázaly prosvítit, to dokázaly promítat (papír, průhledné folie nebo diapozitivy). 

S nástupem projektorů a možností promítnutí ve vysoké kvalitně jakákoli digitální obsah potřeba Meotarů opadla. Avšak, né všechny učební materiály jsou digitalizovány a né vždy mají učitelé možnost promítnou svoje přípravy na hodiny v digitální podobě. Nýní jsou tato zařízení nahrazovány vizualizéry

Meotar, nebo zpětný projektor, byl hojně používán před rozšířením moderních technologií.

Vizualizér: výhody pro uživatele

Jednoduché ovládání a používání 

Jednoduché ovládání a používání 

Vizualizér je skladný, lehký a poměrně malý přístroj, který se vejde do malé přepravní tašky. Jeho přenášení i mezi učebnami není nejmenší problém. Ovládání vizualizéru je velice jednoduché a intuitivní.

Optický a digitální ZOOM

Zoom je parametr, který nám říká, jak moc vizualizér dokáže scénu zvětšit. Optický zoom přibližuje scénu pomocí soustavy čoček s nezkreslenou kvalitou. Digitální zoom přibližuje objekt pomocí softwaru a výsledek není tak kvalitní, jako při optickém zoomu. Vizualizéry už povětšinou disponují jak optickým, tak digitálním zoomem.

Optický a digitální ZOOM
Propojení a interaktivita

Propojení a interaktivita

Vizualizér se dá připojit k jakémukoli projekčnímu zařízení pomocí HDMI kabelu. Můžete tak vizualizér připojit jak k projektoru, tak i k interaktivnímu zařízení jako je interaktivní projektor či LCD panel. Díky tomu můžete k promítaným materiálům a textům připisovat poznámky nebo zvýrazňovat části objektů přímo na tabuli a plně využívat interaktivní řešení.

Výuka online a videochat

V případě, kdy učíte online, je vizualizér výborný společník. Pomocí sdílené obrazovky snadno žákům zobrazíte promítané výukové materiály. Vizualizér lze také využít i jako kvalitní web kameru s mikrofonem. Nemusíte tak zbytečně kupovat další drahá zařízení. 

Výuka online a videochat
Možnost nahrávání videozáznamu

Možnost nahrávání videozáznamu

Vizualizéry nabízí i možnost ukládání videozáznamu. Můžete si tak nachystat celou výuku dopředu a video žákům poskytnout pro opětovné přehrání. 

Martin Libich
Autor: Martin Libich
Formulář byl úspěšně odeslán.
Nastala chyba při odesílání formuláře.

NAVRHNEME VÁM OPTIMÁLNÍ ŘEŠENÍ.NAPIŠTE NÁM PODROBNOSTI.

Lucie Krejčí
Lucie Krejčí Vám ráda pomůže

(uvedením telefonu urychlíte komunikaci)

Poskytnuté osobní údaje zpracováváme podle našich zásadách zpracování osobních údajů.