Ve vitrínách ekoTAB putují pohlednice po celé republice

S panem Ing. Bronislavem Luňáčkem, majitelem rozsáhlé sbírky pohlednic z celého světa, jsme si povídali o uskutečněných výstavách, které jsou instalovány ve městech po celé České republice, ale i v zahraničí. V této souvislosti i o tom, co vystavovatelé potřebovali, aby mohli se sbírkou jednoduše manipulovat, a jak díky výrobkům ekoTAB tento problém vyřešili.

Ve vitrínách ekoTAB putují pohlednice po celé republice

Spolupráci s Galerií pohlednic Smiřice jsme zahájili v roce 2016. Pan Luňáček řešil problém, jak výstavu pohlednic jednoduše přemisťovat po republice a zároveň chránit pohlednice před poškozením, vyblednutím od slunce či zcizením. Řešením byla výroba vitrín na kovových nožičkách.  Vitríny, díky speciálnímu akrylátovému sklu, chrání pohlednice před UV zářením. Současně jsou uzamykatelné a chrání tak obsah před krádeží. V současné době je v deseti vitrínách umístěno přes 1300 pohlednic ze všech koutů naší planety.

Výrobu vitrín jsme však na speciální požadavek pana Luňáčka posunuli ještě o level výš. Jelikož jsou některé pohlednice oboustranné, řešil to okopírováním druhé strany a jejím vystavením do vitríny. Proč si to ale nezjednodušit a návštěvníkovi výstavy neukázat originál? A tak jsme vyrobili prosklené oboustranné vitríny umožňující shlédnout celý originál.

V současné době můžete výstavu vidět ve městě Nechanice. Začátkem prázdnin se vrací do své domoviny, města Smiřice. Galerii pohlednic si můžete prohlédnout přímo na stránkách města Smiřice.

Spolupráci s námi by pan Luňáček určitě doporučil. Byl velmi rád, že se může na tak atypickém požadavku pro svoji expozici, dohodnout přímo s výrobcem.

Máte i Vy speciální přání či požadavek? Nebojte se na nás obrátit. Sjednáme si schůzku u kávy nebo online a určitě na něco přijdeme.

Mám speciální přání

Beáta Tomanová
Autor: Beáta Tomanová

Máte podobný projekt? Kontaktujte nás ještě dnes!